Temno

Shyhrete Behluli ft Sinan Akçıl - Jam Shqiptar / Ben Arnavutum 🇦🇱🇹🇷 

Ogledi 3,1 mio.
95% 29 400 1 481

SPOTIFY: spoti.fi/3fscRr1

Follow VizioniLibonia on…
FB: smarturl.it/VizioniLiboniaFB
IG: smarturl.it/VizioniLiboniaIG
Subscribe: smarturl.it/VizioniLiboniaSub
Video: Vizion Media
Directed by: Fatmir Muja
D.O.P.: Adonis Krasniqi
Ass. D.O.P: Endrit Krasniqi
Editor: Gëzim Hazrollaj

Color Grade: Arianit Sopa

Executive Producer: Shaban Rexhepi

Produced by: Vizioni Libonia

Lyrics: Fatmir Muja & Sinan Akcil

Melody: Sinan Akcil
Orchestration: Mustafa Ceceli
Çifteli: Fatmir Makolli - Miti Geci


Styling: Mia Matin

Hair & Make up: Salloni Njomza & Gresa Lashes


Thanks to:
Bajram Kirac & Hilmi Kirac

© & ℗ VizioniLibonia All Rights Reserved

Zabava

Objavljeno

 

21. okt. 2020

Skupna raba:

:

prenesi:

Nalaganje....

Dodaj na:

Moj seznam predvajanja
Poznejše gledanje
Komentarjev 100   
VizioniLibonia
VizioniLibonia Pred mesecem
Teksti i kenges i perkthyer ne shqip dhe turqisht mund ta shikoni tek “Subtittles”
Tim Gashi
Tim Gashi Pred 7 urami
Si me duket eksti shqip turqishte nuke perputhen..
Ertugrul Elbasani
Ertugrul Elbasani Pred 8 urami
@Ruhide Cimili Ju pershendes edhe juve Gjithashtu Ju pershendes nga Turqija. Si po e kalon ne Gjermani? Ich kann auch die Deutsche Schprache. NE ne Turqi jemi Tash pér dy Dité ne karanten per shkak te Korona Virusit. Ju Uroj Shéndet e Lumturi juve edhe FAMILJES Suaj. MA pershendet Kosovén e Bukur edhe Mitrovicen e Dashur.
Ruhide Cimili
Ruhide Cimili Pred 8 urami
@Ertugrul Elbasani RESPEKT RESPEKT te pershendes shum ( nga Mitrovica e kosoves) dhe nga Gjermania ... Respskt te uroj gjdo te mir per ty dhe Familjen tuaj 😊
Ruhide Cimili
Ruhide Cimili Pred 8 urami
@Ertugrul Elbasani haha sa i mir te pershendes shum 😊
Kabashi Shyhrete
Kabashi Shyhrete Pred 6 dnevi
@Rıdvan SİPAHİLER me vjen mir qe je shqiptar ju duam shum 😘😘
Mucahid Eryilmaz
Mucahid Eryilmaz Pred 8 urami
Hosuma gitmedi ayib ettiniz bunu avrupa ulkesinde yap gurbette ama turkiyede benim ulkemde yapma arnavutlugu kosovayi özlemismis ben senin kosovana arnavutluguna gidiyim orda senelerce durayim sonrada ben ulkemi turkiyeyi özledim diye agid edeyim
Bimi Mo
Bimi Mo Pred 9 urami
Kjo Keng i ka 25mij pelqime kurse Kenget e atij thmiaqi t‘lazdrum Fero meka miliona 😂😂 Showbizzi i Kosoves 😂
Baci Benzo
Baci Benzo Pred 16 urami
Sa mirrrrrr ju koftt
Etleva Karrici
Etleva Karrici Pred dnevom
💖💖
donjeta gashi
donjeta gashi Pred dnevom
❤💙
SERGIO garbini
SERGIO garbini Pred dnevom
Sorry was ist das?schön wider türkische Musik 🤮
Osmmon Beraj
Osmmon Beraj Pred dnevom
😢😭☝😚💑💖👍👑
Beselidhja Kombetare
Türkiye-Arnavutları, kartal sizi çağırıyor ... dilinizi ve kültürünü öğrenmek için!
gmd gmd
gmd gmd Pred 2 dnevi
Mirë se vini në vendin e juaj, në Shqipërinë etnike nga çdo anë të botës Vëllezër shqiptarë. Zëmrat flasin shqip për ata që nuk e dinë gjuhën.
Liseta Berisha
Liseta Berisha Pred 2 dnevi
🇦🇱🤝🇹🇷 bravo 👏👏👏👏👏 super
artie Qela
artie Qela Pred 2 dnevi
.
ekrem ekremi
ekrem ekremi Pred 2 dnevi
E paska gjet Barby ni fore te re me nxjerr pare. Ky djali mire boll.
Fatmir Tahiri
Fatmir Tahiri Pred 3 dnevi
Like kujt po i pelqen ku jon shqipet 🇦🇱🇦🇱🇽🇰🇽🇰❤❤🎶🎶
lendrit sadiku
lendrit sadiku Pred 3 dnevi
A bon ta di si quhet ky vend e di qe o ne stamboll por ky ku jon zogjet ju lutem tregoni nese e dini
Eris Azemi
Eris Azemi Pred 4 dnevi
Wwwoooowwwww shumë e mirë
Mergim Popova
Mergim Popova Pred 4 dnevi
Can anybody translate from Turkçe???? A kish pas mundesi me perkthy ndokush prej jush Tekstin e Sinan Akçil?? Ju Lumt...Kenga perfekt!!!
Diamant Tyrbedari
Diamant Tyrbedari Pred 4 dnevi
.
Faton Halili
Faton Halili Pred 4 dnevi
Hallo
Rozalina Lajthia
Rozalina Lajthia Pred 5 dnevi
Sh kenge e bukur!
Nebi 29
Nebi 29 Pred 5 dnevi
Shume kang e bukur ju lumt ❤️❤️👌👌
Shkodrane Shkodrane
Shkodrane Shkodrane Pred 5 dnevi
Qfar zani pre ka ky djalosh🥶💥
KOSOVALI HAKKI
KOSOVALI HAKKI Pred 6 dnevi
🇦🇱🇹🇷
Lumbardh Kryeziu
Lumbardh Kryeziu Pred 6 dnevi
Allahu ju Rujt. Gjithmon.
albi seferi
albi seferi Pred 6 dnevi
cok guzel
şadan ipektel
şadan ipektel Pred 6 dnevi
Babamın amca çocukları Kosovada yaşıyor,dedemler 80 yıl önce Türkiye’ye gelmişler.Ne acıdır ki ben Arnavutça bilmiyorum,Kosovadaki akrabalarım da türkçe bilmiyor.biz onlara gittiğimizde veya onlar İstanbula geldiklerinde tercüman aracılığıyla konuşuyorduk.7 sene önce 55 yaşımda bayrampaşa belediyesinin açtığı arnavutça kursuna gidip azda olsa arnavutça öğrendim.artık en azında hal hatır soruyor,konuşmalarını biraz anlıyorum.
Çetin Kotan
Çetin Kotan Pred 6 dnevi
Shume bukur. Cok guzel.
Elma Mziu
Elma Mziu Pred 6 dnevi
🤗😘🇦🇱🇦🇱🇦🇱🇦🇱🇦🇱
Deep Night
Deep Night Pred 6 dnevi
impressive ❤️ love you Albania ❤️
Emrah Keles
Emrah Keles Pred 7 dnevi
Te kendoft zebra per jet je e mbrekullushme
Filiz Mekani
Filiz Mekani Pred 7 dnevi
👌👏👏😘
espeimt
espeimt Pred 8 dnevi
Emperyalistlerin Osmanlıyı parçalama başlangıcı Arnavutluk olmuştur. O bölgede Türkçe konuşanlar Balkan Faciasiyla Anadoluya gelmiş ve geldikleri bölgelerin ismiyle anılmışlardır...
espeimt
espeimt Pred 8 dnevi
:) çok güzel bir şarkı olmuş, dinleyenlerin söz ve müzikle yüreğini titrermiştir.
Muhd Irfan
Muhd Irfan Pred 8 dnevi
Nice song🥰
Semt Ambalaj
Semt Ambalaj Pred 8 dnevi
İSTANBOLİ
isni alijevski
isni alijevski Pred 8 dnevi
Çok uzun yıllar geçti en sonunda oldu . Bu çok harika bir şey olmuş
Arsim Mziu
Arsim Mziu Pred 8 dnevi
😢😢😢😢😢👍😢
Jessica Salja
Jessica Salja Pred 8 dnevi
😘😘😘😘😘🤩😍
Jessica Salja
Jessica Salja Pred 8 dnevi
Uf9dos
N. A.
N. A. Pred 8 dnevi
Gjaku nuk bohet uj! Zoti I bekoft Shiptart, kudo qe jan🇦🇱💯✅
Dacic Sk.
Dacic Sk. Pred 9 dnevi
Shum Bukur Gjysma Families Daci Malsis jan ne Pendik Istanbul, Shum veshtir per ta 1935/45 kur kan shku te lumt me ket keng.
Tonin Biba
Tonin Biba Pred 9 dnevi
Nuk mora gja vesh...di vetem se ne prizren ka shumeeeee xhamia??!
Q. M.
Q. M. Pred 9 dnevi
„Edhe ktu un gjeta mikpritje“ qfar mikrpirje pritet nga hasmit shekullor, nga turqit, ata te cilet na roberuan per 500 vite, sna lejuan me u shkollu na lan mbrapa. Ata te cilet deshten te na benin turq, na i ndrrruan emrat dhe deshen ta zhdukin Shqiptarin.
Armin Rugovac
Armin Rugovac Pred 10 dnevi
Pozdrav svim Albancima po svijetu!! Otac mi Albanac, majka iz crne gore. Albanac ostaje do smrti Albanac! Pershendetje Shqiptaret
long live
long live Pred 10 dnevi
pozz brate.Pershendetje SHQIPEVE tona ne Mal t'zi 🇦🇱🦅
Mr Bean Bean
Mr Bean Bean Pred 10 dnevi
O zot cfar gjuhet melodike kena
Arsen hyseni
Arsen hyseni Pred 10 dnevi
Shum kenge e bukur 😢❤️❤️
Orgito Meco
Orgito Meco Pred 10 dnevi
👏👏
Kamer Osmanaj
Kamer Osmanaj Pred 10 dnevi
🤩🤗🤗👍👍👍👍👍👍🇦🇱🇹🇷🇹🇷🇦🇱🇹🇷🇦🇱🇹🇷🇦🇱🤩🇹🇷🇦🇱
Zivo Jovic
Zivo Jovic Pred 10 dnevi
Volim te Mein Sogu ♥️ irgendwann Schafen wir das hab niemals Angst unser Ziel ist näher als du glaubst dein Sogu ❤️🐥
Kemal Gulsen
Kemal Gulsen Pred 10 dnevi
Arnavutlar 1+
V.V.
V.V. Pred 10 dnevi
Soyadım Arnaut. Biz Gagauzuz.
Albin Useini
Albin Useini Pred 10 dnevi
Duet e keng e qelluar super keng me plot kuptim 🇦🇱🇦🇱🇩🇰🇩🇰🇹🇷🇹🇷
S. Zeka
S. Zeka Pred 11 dnevi
Po kjo Plaka Shyhrete, pse nuk del ne Pension apo i duhen akoma para? keto e keta jane ata te ashtuquajtur "patriote" qe u pasuruan duka kendue kenge patriotike...ehhh popull injorant,
Delvina Gashi
Delvina Gashi Pred 11 dnevi
Ata qe falsin keq per ket keng mos te thon jemi shqiptar
Kainat Dardhishta
Kainat Dardhishta Pred 11 dnevi
🇦🇱❤🇦🇱❤🇦🇱❤
Rabia B
Rabia B Pred 11 dnevi
Shum bukur me kuptim kenge faleminderit te dyve jam krenar qe jam shqiptar pershendetje nga bursa
leo. leo
leo. leo Pred 11 dnevi
Musika mir
Ayhan Güler
Ayhan Güler Pred 11 dnevi
Alisssarsar
Drita Rexhepi
Drita Rexhepi Pred 11 dnevi
Kjo keng ka qen shum e mir
Fitore Ahmeti
Fitore Ahmeti Pred 12 dnevi
Wkfjwwk😭😫😫😭😭😭😭
Fitore Ahmeti
Fitore Ahmeti Pred 12 dnevi
Alwlwdc
yuoop noke
yuoop noke Pred 12 dnevi
O değil de Sinan Akçıl kuşum Aydın'a dönmüş
Sadulla Djemaili
Sadulla Djemaili Pred 12 dnevi
Asimilimi me i fort per shqiptart jan turqt dhe greket jo gjuhen por edhe mbiemret va kan ndrishu.
Eddy Kent
Eddy Kent Pred 12 dnevi
Kam nje pyetje per ata që i quajne Turqit vëllezer. Arbëreshet që jetojnë në Itali prej 500 vitesh, vazhdojne të shkojne ne shkollë shqipe, të flasin, te kendojnë, te vallzojnë shqip. Te gjitha institucionet, rruget, janë të shkruajtura ne shqip dhe italisht. sltv.info/label/m5Or17Spknuvgmc/video Në Turqi ndodh e kunderta, Shqiptareve nuk u lejohet te shkojnë ne shkolla shqipe, si pasojë kanë humbur gjuhen dhe identitetin kombetare. Keshtu sillet vllai me vllain???!!!🤔🤔🤔🤔🤔
miko foin
miko foin Pred 12 dnevi
Predivno...pozdrav iz Sinja, Hrvatske 🇭🇷🇦🇱
Zelie Bugari
Zelie Bugari Pred 13 dnevi
♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥
Alesia Ozaj
Alesia Ozaj Pred 13 dnevi
Ben arnavutum . Jam shqipyar me bes e shpres😍😍😍😍😍😍
miko foin
miko foin Pred 12 dnevi
🙏🏻😍🤗🥰👍👏🏻🥰🇦🇱🇦🇱🇦🇱🇺🇸🇺🇸🇺🇸🇺🇸🇺🇸🇺🇸🇺🇸🇺🇸🇺🇸🇺🇸🇺🇸🇺🇸🇺🇸
Zeni Coli
Zeni Coli Pred 13 dnevi
bravo 🇦🇱🇽🇰🇹🇷
Aldahysenaj gokgoz
Aldahysenaj gokgoz Pred 13 dnevi
Keng fantastike te fala nga stambolli . Kam tre femij dhe te treve ju kam mesu shqip. Skam me mire se ai qe nuk harron gjuhen e vet. 👍🙋‍♀️
Aurora I-M
Aurora I-M Pred 6 dnevi
❤🖤👏
Shauka Hodan
Shauka Hodan Pred 13 dnevi
and speak Ancient Greek ????? WAKE UP People !!! ANCIENT GREECE SPOKE ALBANIAN!! @ancient_albania Instagramahdd
edi 67
edi 67 Pred 13 dnevi
Turku per muzik gjith u kan
Fitore Ibishi Sylejmani
Keng shum e mir.mbi te gjitha tregon qe edhe pse shqiptaret qe 100vite e me teper jan debuar nga trojet e tyre ata nuk harruan se nga vin. Un kam qajt me kete keng, sepse ka familiar te cilet kan shekhar para 100vite po un nuk I njoh e nuk I di AMA ata jetojn ne zemren time.
Fitore Ibishi Sylejmani
Pershendetje gjith shqiptaret ne Turqi.🇽🇰🇦🇱🇩🇪
Alb Beri
Alb Beri Pred 14 dnevi
Kjo i bie sikur me shku ne Beograd mbas 100 vitesh ,e me kendu....
Shauka Hodan
Shauka Hodan Pred 13 dnevi
Bijî biratiya gelên Tirk û Kurd, bi etnîkparêzên faşîst re!!
LOKMAN COŞKON
LOKMAN COŞKON Pred 14 dnevi
🇷🇸🇹🇷Kosova srbistan
dolita windo
dolita windo Pred 14 dnevi
I like 1. The longer one is better
Vjollca Ramadani
Vjollca Ramadani Pred 14 dnevi
Bravo ylli kenges Kosovar ❤️keng shum e bukur ❤️
Ajsi
Ajsi Pred 14 dnevi
O değil de Sinan Akçıl kuşum Aydın'a dönmüş
dolita windo
dolita windo Pred 14 dnevi
Shume permalluese, me pelqeu shume 👏👏
Snapchat zelis5353
Snapchat zelis5353 Pred 14 dnevi
👍🏽👍🏽👍🏽👍🏽👍🏽👍🏽👍🏽👍🏽👍🏽
Arjeta Kovaci
Arjeta Kovaci Pred 14 dnevi
Kush ja ka ba dislike??? 🙃😳😳😳, xheloza po ku dini ju cka esht kenga 💜
Z Kutluca
Z Kutluca Pred 15 dnevi
😭😭😭😭 madem arnavutsunuz gidin kardeşim kosovada yaşayın sizi tutan mı var .üüüüüühü ühü ühü ağlamak istiyorum ..kosovada makedonyada arnavutlukta yazlık yaptırın yazın oraya gidin kışın buraya gelin herşey serbest istiyorsanız hep orda kalın .arnavutça kursuna gidin payduşka damat oynayın .peeee.
IRE ERI
IRE ERI Pred 15 dnevi
Shqiptaret e Turqisë duhet te kthehen ne vendin ton prap si perher se vetem aty do gjejn qetsin i mirpresim vllezrit ton
Valbona Klobocista
Valbona Klobocista Pred 15 dnevi
🙏🏻😍🤗🥰👍👏🏻🥰🇦🇱🇦🇱🇦🇱🇺🇸🇺🇸🇺🇸🇺🇸🇺🇸🇺🇸🇺🇸🇺🇸🇺🇸🇺🇸🇺🇸🇺🇸🇺🇸
Lea Ibrahimi
Lea Ibrahimi Pred 15 dnevi
o zot u knaqa hah
Wild Animals Styles
Wild Animals Styles Pred 15 dnevi
Nice video 👍 hello all my friends please stay connected together 💯😄😄
Buri ME BURI 1
Buri ME BURI 1 Pred 16 dnevi
💖💝❤😘😘🇹🇷🇦🇱🇹🇷🇦🇱🇹🇷🇦🇱🇹🇷🇦🇱🇹🇷
Buri ME BURI 1
Buri ME BURI 1 Pred 16 dnevi
cok güzel 😍 maşallah 🇦🇱🇹🇷😘😘 öffff süper 😍😘🇹🇷🇦🇱 BURi🇹🇷 ENTELA🇦🇱
Stelliana MUA
Stelliana MUA Pred 15 dnevi
Buri 🇹🇷🇦🇱Entela beste vallah ❣❣❣ seviyorum!!!!❤
ByMardinli Serseri
ByMardinli Serseri Pred 16 dnevi
Bijî biratiya gelên Tirk û Kurd, bi etnîkparêzên faşîst re!!
Artan Hasani
Artan Hasani Pred 16 dnevi
Kush hamamin jan kta 1.5 k qe kan bo unlike be ropt
Regbin Vata
Regbin Vata Pred 16 dnevi
Utter 5PM 5PM dhe e8e7sor7
Ramadan Jusufi
Ramadan Jusufi Pred 16 dnevi
Te lumte bilbili i kosoves dhe shqiptarit nga turqia
Hahahaha Hahahaha
Hahahaha Hahahaha Pred 17 dnevi
Kudo qe jemi kudo qe jetojm prap jemi gjak shqiptari ju lumt bravo
Doris Neçi
Doris Neçi Pred 17 dnevi
Shume permalluese, me pelqeu shume 👏👏
Valdet Sulejmani
Valdet Sulejmani Pred 17 dnevi
Edhe vet jam larg vendlindjes ama shiptaret ne turki me dhimben pa fund kenga e bukur e dhimshme
Sara Lara
Sara Lara Pred 17 dnevi
Shum muzik e bukur ❤❤❤
Afrim redzepovic
Afrim redzepovic Pred 17 dnevi
Turkin e nanes, let shkepin n'azi
Ayse Alsan
Ayse Alsan Pred 18 dnevi
Memleketim türkiye 🇹🇷🇹🇷🇹🇷🇹🇷
Egzona Egzona
Egzona Egzona Pred 18 dnevi
❤️🌹
Lirie Morina
Lirie Morina Pred 18 dnevi
Jam shqipetare nga kosova, jetoj ne liechtenstein. Jam 29 vjeqe e kam nje djal. Shkojm minimum 3 her ne vit ne kosov. Djalit tim me separi ja kam mesu gjuhen shqipe sepse e ka gjakun 100% shqiptar. Shkojm shpesh nks sepse nuk dua djali im me harru perardhjen e gjyshit e babes e tveten. Shpresoj se do vjen dita qe te kthehem edhe ne ne vendlindjen ton. Sepse as kund ne bot nuk me flen zemra si ne kosov. Krenare qe jam shqiptare🇦🇱
S. Zeka
S. Zeka Pred 11 dnevi
Ah moj vajze, Kosova nuk ishte si ka qene perpara, Prishtina ish ba si me kane Islamabad, ku ku per neve, ne 12 te drekes kumbonin 100 xhamija ne Prishtine, nuk dij cfare te them, ne nje familje myslimane jam linde, por ndjej dhembje te madhe kur shof vendin tim duke marshue nga Lindja e Mesme e jo nga Perendimi...pershendes,
Jusuf Konstantini
Jusuf Konstantini Pred 18 dnevi
Selma nga prizren jenisuper Allah xhele shanuhu ju me shirt suksese me jetenju bashku me families Allah' sizdan rrazl ollsun sagollun varollun
Diana Mekolli
Diana Mekolli Pred 18 dnevi
Kenge shume emocjonuese dhe shume rrenqethese , Jam qe 20 vite Ne Turqi dhe kjo keng vertet me Kujton shume gjera te mira🇦🇱🇦🇱🇹🇷🇹🇷🇽🇰🇽🇰
Sinan Tur
Sinan Tur Pred 18 dnevi
Ben de Arnavutum. Jam shqiptar. Ama arnavutcam yok ne yazık ki. Insallah gidip göreceğim oraları ölmeden. 🇦🇱🇹🇷
ERBLINA K
ERBLINA K Pred 4 dnevi
@Sinan Tur tamam teşekkür ederim ishallah ogrenirsin ❤️
Sinan Tur
Sinan Tur Pred 4 dnevi
@ERBLINA K şöyle söyleyeyim. Babamın dedesi göç etmiş ve burada kullanmaya kullanmaya asimile olmuşuz. Ama inşallah koklerimin geldiği yeri gidip göreceğim mutlaka. Arnavutca keşke bilseydim. Aileden ogretselerdi ama naparsin yok. Bundan sonra iş bana düştü 😊
ERBLINA K
ERBLINA K Pred 5 dnevi
Neden 🇹🇷 yasayan arnavut olup arnavutca hic bilmiyorsunuz, bu arada yanlis anlama sadece merak ediyorum boyle cok yorum gordum ondan 😇
Naprej