Temno

Historia e familjes se akuzuar per vrasjen e heroit te popullit (Histori me Zhurmues) 

Naroči
Ogledi 70 tis.
87% 615 87

Histori me Zhurmues - Viti 1946 - Sezoni 2 (25 Prill 2010)
Ded Miri ishte një nga protagonistët e sotëm në "Histori me Zhurmues", i cili rrëfeu tmerret që hoqi familja e tij, e akuzuar për vrasjen e inskenuar nga Sigurimi i Shtetit të heroit të popullit Rexhe Deliu. Në këtë vrasje u pushkatuan plot 11 burra dhe u dënuan me burg mbi 20 persona nga familja Miri.
SUBSCRIBE to “RTV KLAN” on SLtv for more videos!
Për më shumë informacione vizitoni faqen tonë web tvklan.al/
Videot e fundit nga Tv Klan i gjeni në faqen tvklan.al/video/
Follow Tvklan on Facebook: tvklan/
Follow rtvklan on Instagram: rtvklan
Programet e Tv Klan mund t’i ndiqni edhe në faqen tvklan.al/programe/

Zabava

Objavljeno

 

28. apr. 2020

Skupna raba:

:

prenesi:

Nalaganje....

Dodaj na:

Moj seznam predvajanja
Poznejše gledanje
Komentarjev 40   
Αγγελικη κρητικα
O. ZOT. I MADH. SA KA N VUJT DHE FAMILJA IME. ME FUTEN VDHAN 20 VJET ISHTE 18 VJEC NE VITIN 1971 KOT SPIUNAT E LAGJES 7 XHIPA NE DY TE NATES NUK E HAROJ ATE NAT 10 VJECE ISHA ANARIT CELA. ATEHERE. QEN BIR QENI KRIMINALI KOMONISTI. ME I MADH QE MORI NE QAF CUNAT E TIRONES KATILI. KATILI
Misto Tiko
Misto Tiko Pred 10 dnevi
Malesore me nder respekte
Misto Tiko
Misto Tiko Pred 10 dnevi
Burrat me te mire Respekte
Albert Bejko
Albert Bejko Pred 13 dnevi
Shumè masakra janè bo shume tè pa fajshèm janè masakru dhe internu por nuk i ka bo direkt Enveri por njerzit e Liga siç e pèrmènd dhe deda kur ai ofeceri i burgut i hodhi duart nè qafè tè burgosurit e kam provu dhe unè kur komandanti i burgut Tiranès nuk mè rau por mè ndimoj pak si ai dhe gardianèt prandaj unè mendoj qè vet si popull ka pasur tè kèqinj qè donin me u duk qè e bènin dhe tè madhe ja unè zbulova armiq mè falni se kam lexu shumè lexova ke njèri mè pèrpara qè thoshte mè kanè dènu kot sepse shpèrndava trakte ai pèr mua pse nuk rinte rehat si gjith populli normal qè do quhej armik dhe shum gjèra i fshe ose ata sabotatorèt e lopve qè i helmuan pse do rezikote shteti 150 tè ngordhura apo nuk i dènonte dot prandaj disa gjera nuk shkonin pèr popullin, nè atè kohè vet populli tè dènonte faleminderit kush mè kupton tè mè falin ata qè lèndohen
H KS
H KS Pred mesecem
Mire e the - nuk e besojne - te gjithe ata shqiptare qe kane vujatur duhet te dalin t'u tregojne shqiptareve dhe botes se cfare dhune perdori diktatura komuniste ne Shqiperi, dhe pse komunistet e rinj e te vjeter sot sundojne Shqiperine pa turp e pa meshire! Ju permendet nje te afermin tuaj At Zef Pllumin, kam pare kalvarin e vuajtjeve te tij ne SLtv - historia e tij, libri i tij duhet futur ne kurrikulat e shkollave shqiptare qe njerezit te mesojne, dhe mos te harrojne kurre. RRNO PER ME TREGUE sltv.info/label/r9SXuqSyi5mXfqY/video
It Al
It Al Pred mesecem
I njof kete familje kjo histori eshte e vertet kjo familje ishte dhe eshte familje patriote atedhetare poshte figura e enver hoxhes poshte komonizmi lavdi te gjitheve atyre qe vdiqen si pasoj te komonizmit
Rita Kalaja
Rita Kalaja Pred 2 meseci
M.gj.the tmerret qe degjoj bej bej nje pyetje abstrakte.Ajo reklame e coca coles cfare don,cfare kuptimi ka????Per keto emisjone dokumentar te kete serjozitetin dhe dokerimin e skenes dhe te TITULLIT. ZHURMUES .Mos dhe tregimet e deshmite e masakrave degjohen si HISTORI TE RREME apo ZHURMUES ???
Alba Krifa
Alba Krifa Pred 3 meseci
O zot kur po ndodheshin keto krime ti ku ishe....cnjerezore...por sot ju jeni ketu dhe po i tregoni te gjithe brezave...krimet shqiptari kunder shqiptarit ...me keto qe po ndegjojme ..duhet te jemi krenar se jemi shqipetar...
Ismail Ismail
Ismail Ismail Pred 4 meseci
Klika gjakatare e asaj kohe te turbullt e te herret goditi shume familje inteligjente qysh dhe sikurse dhe fisin e nderuar,miri e iu qofte dheu i lehte atje ku prehen nga dora gjakatare nepotike per pushtet koumuniste e pashoqe ,ose e pakrahasuar ne bote mistere qe dhe modeli i tyre nepotik ka lene mpdel tek klika e sotme uzurpuese perpasuri e pushtete ja realiteti ne tvertete nji destabilitet ,imoralitet ,pabesivitet ,diskriminitet,nji disballancitet qe eshte me vazhdu meket palodemokracivotet ku shqiptaret marrin rruget ku sedine as ata vete nga ky shtet policesk ei kourruptuar deri max_et,sa si thote dhe imadhi gz,lubonja kur thote safillojmeebehemi me mire ne realitet na mbyllet dara e na gazhdon pa hezitet nga hijenat gjakatare e tepameshireshme ,nga cibanet a rrymat me dhembet e tentakulat emprehta sa iu kundervihen edhe ketij palopushtet e ja perseri sot me 25-11_i 2020,europa moderne na imbylli dyret pahezitet nga ky kourrision i pashoqnegjithe llojin e vete etj respekte inisiatoreve te emisionit,
Bujar Kapo
Bujar Kapo Pred 4 meseci
Rrespekt per kete familje te nderuar ! Dhe Zoti i dhente shendet dhe jete .
Arjan Stakaj
Arjan Stakaj Pred 8 meseci
O Ded Miri po si i permene krejt ata burra edhe Mark Staken e Zef Nik Staken (axh e nip) qe jan pushkatua krah me krah me ropt e tu nuk i permene
Burre Ifort
Burre Ifort Pred 10 meseci
Video e pare qe e kam degjuar me vemendje dhe me ka prekur historija qe ai tregoje. Ishallah do e kene shperblimin e madh ne boten tjeter.
Luan Fejzaj
Luan Fejzaj Pred 10 meseci
Nga komunizmi Shqiperia po vuan edhe sot.Inteligjentet e asaj kohe perfunduan burgjeve dhe inteligjentet e sotem rrugeve te emigrimit. Me vjen shume keq per Shqiperine dhe njerezit e drejte te saj .E kam jetuar femijerine time ne komunizem dhe nuk ja uroj asnjerit ate kohe.
Elmira Zagani
Elmira Zagani Pred 11 meseci
Injoranca komuniste nuk e la dasht intelengjen e popullit.
Simpatizantët Monarkisë vorë
Respekt dhe lavdi per deshmoret e demokracise te familjes MIRI, te cilet i pushkatoj rregjimi kriminal i diktatures komuniste bolshevike! Fajne nuk ju ka PS dhe e shoket e tyre sepse ata kane partine e vete dhe kerkojne mbijetesen e tyre ne sistemin demokratik fallso qe e themeloj nje komunist kriminal dhe vrases Sali Ram Berisha. Fajne e kane vetete ish te perndjekurit politik qe ne vitin 1991 dhe me pas kane mbeshtetur nje faqe zi dhe nje spiun i agjetures antishqiptare dhe komunistin Sali Ram Berisha. Ish te perndjekurit politik pas vitit 1990 duheshin te ishin vetevetja dhe te themelonin nje parti te tyre. Saliu me metodat e reja komuniste sllavo bolshevike shkaktoj trauma serjoze dhe i perçau ish te perndjekurit politik duke mos perjashtuar poshtrimin e moralit te tyre te paster dhe deri sa ne disa raste i ka burgosur dhe i ka vrare perseri. Pas nje zhgenimi te te perndjekurve politik me Organizaten kriminale te organizuar nga Sali Berisha, nuk eshte vone kurre kur njeriu kerkon te behet vetevetja. Pas nje presioni psikologjik ju z. Agron Tufa gjetet rrugen me te shkurter duke ja mbathur per tu arratisur jashte vendit, ky gjest nuk eshte per tu lavdruar sepse u largove nga lufta dhe fitues i luftes eshte ai qe qendron ne ringe. Ato persona qe akoma e njohin si lider historik komunistin vrases te demokracise shokun Sali Ram Berisha, jane persona te rrezikshem per shoqerin tone te paster dhe jane rmiqet e demokracise. Kurse komunisti kriminel vrases i shqiptarve Sali Berisha formoj dhe organizoj nje parti fallso demokratike per te manipoluar te verteten dhe me qellim te vetem per te fshehur dhe mbuluar krimet e renda te shkaktuara nga diktatura komuniste nga viti 1941-1990. Sali Ram Berisha pas vitit 1990 dhe deri ne vitin 2020 krijoj nje organizat kriminale duke instaluar krimin dhe korrupsionin e organizuar ne drejtesi dhe kudo. Sistemi i degjeneruar kriminal korruptiv i Sali Berishes vrau dhe ka shkaktuar deme shume te renda se sa diktatura e meparshme e komunizmit. Poshte tradhetari kombit dhe i demokracise dhe antishqiptari komunisti sllavjan Sali Berisha!
Skënder Misku
Skënder Misku Pred 11 meseci
Skllaverimi komunist eshte goditja dhe sprova me madhe qe kombi Shqiptar s'e kaloi kurre me sukses. Ne kete sprove kombi yne humbi shpirtin e lire, lirine e besimit, humanitetin, ndjenjen kombtare, lirine e fjales, lirine e jetes, lirine e te qenit vetja. Pasojat e kesaj sprove do ti vuajme per breza me rradhe. Mos na s'provoft me Zoti kurre ne qeverrisjen nga djalli i kuq apo i zi.
Marcus Ford
Marcus Ford Pred mesecem
@Cooper Cole testing it out right now. Looks promising :)
Cooper Cole
Cooper Cole Pred mesecem
I dont know if anyone cares at all but I just hacked my girl friends Instagram password by using InstaPortal. You can find it by Googling for Instaportal account hacker :)
Skënder Misku
Skënder Misku Pred 11 meseci
Burre i zgjuar dhe me moral te larte dhe dashamir i te vertetes. Nje komb shpeton kur ne krye Te qeverrise zgjedh njerez si ju sy patrembur atdhe dashes dhe kombdashes. Ju ruajt Zoti ju dhe faren tuaj te mire!
Agpemasa Dauti
Agpemasa Dauti Pred 11 meseci
O zot ki meshire mbi ata te pushkatuar, na ofro neve mes veti qe kemi mbet pas, po qme çmendi ky tregim...phuuuu Enver Hoxha kurr mos dalsh prej Ferri more kriminel muti
Mikler Shllaku
Mikler Shllaku Pred 11 meseci
Familje nderuar
Albanais Granit
Albanais Granit Pred 11 meseci
Nje gje nuk e kuptoj si nuk doli 1 rast per te marr hak ndaj komunizmit bullgaria mori hak romunia moren hak veq shqiptaret sa te vjen puna me marre gjakun ne shtet jena si delat. Marrim hak tasht mes veti ma lehte e kena kanunin e lek karit
mandrin vuthaj
mandrin vuthaj Pred 11 meseci
Cmenuria asht qe ata qe moren nerkam te drejtat njerzore te shqiptareve nuk moren denimin e duhun.biles kan ba “drejtesi” edhe ne kohen e arte te mas viteve 90ta.
mandrin vuthaj
mandrin vuthaj Pred 11 meseci
Kjo masaker ne shkelje flagrante te c’do te drejte njerzore dhe juridike,ka meritua nje munometit te klasit pare.qe I mungon katunit gurez.shteti shqiptar dhe populli I kesaj zone ja u ka borxh.
Rrahim Baftiu
Rrahim Baftiu Pred 11 meseci
Of
matrix matrix
matrix matrix Pred 11 meseci
Shum histori e dhimbeshme kjo, gjynah lumadhi paskan vuajtur vertete disa familje shqiptare
Rasim Cullhaj
Rasim Cullhaj Pred 11 meseci
Keta Jane heroj te gjalle, respekte
Nic The King
Nic The King Pred 11 meseci
Rrespekt per familjen tuaj e Zoti u shtoft se jeni nje nder familjet me fisnike ne shqipri..
Nic The King
Nic The King Pred 11 meseci
Per menimin tim akoma vazhdon persekutimi I njerezve te thjesht edhe sot e 30 vite te “demoanarkis” ne shqipri per deri sa Po qeverisin akoma ish komunistet ish sigurimsat spiunet.dhe te bijte e komunisteve..
gilbert kasnija
gilbert kasnija Pred 11 meseci
@Nic The King jane agjenta te lindjes
Nic The King
Nic The King Pred 11 meseci
Te gjith pa perjashtim jan ish komunista .bij komunistash..spiuna te sigurimit
Kadri Tolaj
Kadri Tolaj Pred 11 meseci
Grsmoz Ruqin e ki aty TA asaji kohe e tash ne krye te parlamentit shqiptar por ka edhe te tejer
Pullumb Bani
Pullumb Bani Pred 11 meseci
Sistemi komunist qe instaloi enveri me bashkepunetoret e tij,eshte njesoje si Sistemi diktatorial se istaloi PINOCETI ne KILI. POSHTE RACA E NDYRE E KOMUNIZMIT. RESPEKT PER KETA NJEREZ QE I REZISTUAN REGJIMIT TE NDURE TE KORUPTUAR TE KOMUNIZMIT.
Moijsi Guri
Moijsi Guri Pred 11 meseci
Vete komunistet e kane vrare.
Arben Telushi
Arben Telushi Pred 11 meseci
FARA KOMUNISTE NE TREKENDSHIN E BERMUNDES NUK KAM FJAL TJETER
Arben Telushi
Arben Telushi Pred 11 meseci
PER TE MBAJTUR PUSHTETIN KOMUNISTET E PA SHPYRT NUK KISHIN RRUG TJETER PER VEC EKZEKUTIMIT TE INTELEKTUALVE TE ASAJ KOHE NGA VERU NE JUG KOMUNISTET FARA ME E QELBUR NE BOT
Ganimete Siqeca
Ganimete Siqeca Pred 11 meseci
@Syla ati per ata/ato qe kane mend ta kuptojnë.
Syla ati
Syla ati Pred 11 meseci
Po mire ja u kan ber eresyet jane: se vet focat e asaj kohe i lejuan te forcohen komunistat se bashku me komunistat Serbo Malazeze dhe pastaj te vrasin njrez per qefi. Pra aj esht gabim i pa faleshem historik i prindve tan.
Nimet Beqo
Nimet Beqo Pred 11 meseci
PSE FLASIM. .. FLASIM SEPSE NDJEJMË KJO MBETET ARSYEJA E PARË PËR TU SHPREHUR NDAJ NJERIU QUHET INTELIGJENT SE ARRITI TË SHPREHET DHE TË EMËRTOJË GJËRAT QË E RRETHOJNË SE KU RROJMË ËSHTË TJETËR TEMË NË GJITHË BOTËN
Nimet Beqo
Nimet Beqo Pred 11 meseci
ASGJË MË SHUMË JENI KU JAM
Flora Rrecaj
Flora Rrecaj Pred 11 meseci
Re w2weee
Toma Arjani
Toma Arjani Pred 11 meseci
Shum gjinahe kan bo partia e Enverit kan marr ne qaf shum njerz te pa fajshem doti denon zoti per ket ne shqipri kurr nuk behet rahat zoti i denon per njerzt e mir cka i kan vra per asnji faj e kjo don te thot se na shqiptart imi jo njerz i morem ne qaf edhe ato qa jan te mir shqiptar te paster i moren n qaf idiotat e asaj kohe i kan mundu vite vite ne burgje te tmerrushme edhe vrasje ikan likfidu per qefi kurr hajr nuk dot shofin ata breza e atyrve qa ikan ber kto vepra
Edison Nothorius
Edison Nothorius Pred 11 meseci
Sa gjyna 😪😪😪😪😪❣️❣️❣️❣️🙄🙄🙄🙄⚖️⚖️⚖️
Zz Dd
Zz Dd Pred 11 meseci
Hostori tragjike e nje familje te madhe malsore qe kane luftue dhe derdhë gjak edhe ma parë per pamvaresi kombetare! Familje kreshnike me kontribut te madh per kombin! Sot erdhi dita te marrin vendin qe i takon; te rradhiten ne pediestalin e nderit te kombit !
Curraj Eperm
Curraj Eperm Pred 11 meseci
O zote ku je qe nuk bijen nje bomb automike mbi kte shqiperi ku ka me shume kriminela sesa njerez te zotit ku u pushkatue ajka e kombit si mundet kjo familje me u ba perkte jete mik me komunizmin dhe sigurimin e shtetit u shtofte hisja e tyne kta duhet me linde femij sa te jet mundsia sot u bafshin miljona me u rrit rraca e shqiptareve te vertet me respekte nikaj merturi
Elsa Gianko
Elsa Gianko Pred 11 meseci
Shprehja kuptimplote e z.Deda:Shqiperia ishte bere nje kopesht eksperimental ne mes te Europes,eshte me se e vertete.Fatkeqesisht nuk mbeti "ishte bere",edhe tani po behet ne dimensione me te medha e me te egra ekseriment i papare ne krahasim me te kaluaren jo te larget.Ne nenat ku jemi,pse heshtim,pse fleme gjume,pse nuk mbrojme femijet tane edhe me jeten tone.Askush nuk ka te drejte te marre jeten e femijeve te nenave.Nena dhe Baballare I i shikon ne demostrata proteste per partite,por asnjehere per femijte!!! Ky eshte shkaku i fatkeqesive te djeshme,te sotme...
Zz Dd
Zz Dd Pred 11 meseci
Ndihma qe i ashte dhane kesaj familje gjate viteve pas 1990 , ashte krejt simbolike; ata meritojne shum e shum e prape nuk arrihet t’au zvoglojne vuejtjet le ma jetet e humbuna qe nuk kethehen ma...! Zoti e shtofte rracen e kesaj familje te madhe , te ndereshme e patriotike ...!
Andrea Buzukja
Andrea Buzukja Pred 11 meseci
8 Locri Llll palco
Nataline Prela
Nataline Prela Pred 11 meseci
Jane te gjitha te verteta çfare tha zotni Deda😢😢😢😢edi mire sepse eshte djali i halles nenes time .Deda eshte njeri i zgjuar viajtjen e tyre si fmilje nuk kane pas fund nuk e di se si kane mbijetuar por Zoti eshte i madhe uroj gjithe te mirat Dedes dhe gjithe familjes tij.
Etland Bicprendi
Etland Bicprendi Pred 9 meseci
@Nataline Prela shëndet e mbarësi pastë!
Nataline Prela
Nataline Prela Pred 9 meseci
@Etland Bicprendi Deda eshte prokuror ne qytetin e Laçit .
Etland Bicprendi
Etland Bicprendi Pred 9 meseci
Ku bahet Deda? Kisha gati tre dekada pa e pa apo dëgju? Në fillim të 91 ka qenë nismëtar i PD në Rrubik! Kam edhe foto me të në takime politike të asaj kohe! Rrespekte!
Naprej
A BRAND NEW GAME SHOW IS BACK
32:31
Siblings or Dating???
10:30
Ogledi 2,1 mio.