Temno

Valbona me nje dite te pazakonte - Histori shqiptare nga Alma Çupi 

Naroči
Ogledi 187 tis.
95% 1 792 79

#HistoriShqiptare #AlmaÇupi #TvKlan | Historitë vijnë nëpërmjet xhirimeve në terren, duke treguar në detaje gjithë punën e njerëzve, duke i bërë model për të gjithë ata që ndjekin këtë emision të Alma Çupit. Kameraman: Ben Haxhiaj, Erion Agolli
SUBSCRIBE to “RTV KLAN” on SLtv for more videos!
Për më shumë informacione vizitoni faqen tonë web tvklan.al/
Videot e fundit nga Tv Klan i gjeni në faqen tvklan.al/video/
Follow Tvklan on Facebook: tvklan/
Follow rtvklan on Instagram: rtvklan
Programet e Tv Klan mund t’i ndiqni edhe në faqen tvklan.al/programe/

Zabava

Objavljeno

 

14. feb. 2021

Skupna raba:

:

prenesi:

Nalaganje....

Dodaj na:

Moj seznam predvajanja
Poznejše gledanje
Komentarjev 67   
Diamond11
Diamond11 Pred 16 dnevi
Abdulla Gjongeci ( piktori ne fillim te emisionit) Ka then Gjetgj Fishta, myslimanet shqiptar jan me te miret ne bot sepse po ti gervishtesh pak dalin katolik!!
ermelinda musabelliu
ermelinda musabelliu Pred 17 dnevi
Pamje shume te bukura faleminderit Alma perrallore
Ujku Prrenjas
Ujku Prrenjas Pred 17 dnevi
NDIQNI DOKUMENTARIN PER STADIUMIN NE KANALIN TIM!....nice video bro!
Prengë Prendi
Prengë Prendi Pred 21 dnevom
Ça janë kto gazetarë që nuk dinë të shkruajnë? Ku e keni shkronjën ‘ë?
zumer balaj
zumer balaj Pred 22 dnevi
Bravo Kola, posa te vij ne Kosove do te vizitoj, per kenaqur me kete reportaž. Urime e sukses.
Ramadand Halili
Ramadand Halili Pred 22 dnevi
Un veshtirë e kam te gjejë fjalë per kta njerz te shkeqyeshum që ne kto temperatura te ulta te naj sjellin para hundve kto filmime qe kurrë sdo ti shihnim pa kta njerz, i rujtë zoti e paqin shendet e te gjitha te mirat e jetes, asht me te verrtetë per lavdatë.!
Misto Tiko
Misto Tiko Pred 25 dnevi
Tamam shqiptare bujare Kola burre me taban Respekte
Besim Kolgeci
Besim Kolgeci Pred 26 dnevi
Respekt për piktorin Abdulla gjongecaj. Por sa i përket historisë së bajram currit pasardhësit i keni në kosovë edhe e mbajnë mbiemrin kolgeci.
Edon Klgc
Edon Klgc Pred 4 dnevi
krenari e madhe qe te kemi histori e pasur per familjen ton
Aida Sh
Aida Sh Pred 28 dnevi
Ooo sa me preku historia e familjes Sali Selimajt,Zoti ju paska bekuar me 5 djem te mrekullueshem! I paci me jete e uroj ajo shpi u gezofte perhere me plot nipa e mbesa!!!🌟🌟🌟🌟🌟🌟
Aida Sh
Aida Sh Pred 28 dnevi
Prandaj me mijra vajza shqiptare kane marre emrin e ketij lumi te mahnitshem dhe vendi te mrekullueshem!!!Sepse Valbona eshte magji dhe dashuri,force dhe brishtesi,ashpersi dhe embelsi!!!🌺🌺🌺🌺🌺
Aida Sh
Aida Sh Pred 28 dnevi
Mrekulli e papare!Ju lumte per emisionin!!! Dhe mos te harrojme se malesia e Gjakoves eshte edhe vendlindja e Mic Sokolit,trimit dhe heroit nga fshati Bujan,njeri nga heronjte qe dua me shume ne historine shqiptare.Ai me gjoks hodhi ne humnere topat e ushtrise turke!!! 🇦🇱🇦🇱🇦🇱💫💫💫💫💫🥰🥰🥰
Enkelejda Hysi
Enkelejda Hysi Pred mesecem
FANTASTIKE BRAVO PER KETE PEJSAZH MAHNITES
Illyria Illyria
Illyria Illyria Pred mesecem
Shqiperia vend i bekuar nga Zoti por i mallkuar nga njerezit
Omer Radoncic
Omer Radoncic Pred mesecem
Sum bukur povi ka her Valjbona .Gzovs USA.Presendetin Kreyt give Shgiptar Valjbones.
Angjelina Petani
Angjelina Petani Pred mesecem
Alma bravo për emisjonin që bën.
shkodran gremja
shkodran gremja Pred mesecem
U
Artur Murra
Artur Murra Pred mesecem
Zërit të saj Nga një botë e mistershme.e sikur më erdhë sikur shekujt fshehur këtë zë Bethoven.ne eter tek unë kjo vjen Fontaine ylberi më erdhë,menjëherë.Rrezet diellore m'u afrore e faqet e mua seç i përkëdhel largoj mendimet e shumta që pa në pyetur më vinë perse?Të largoj jehonën e zërit tënd zemra kurrë nuk do t'a lejo t'a dëgjoj përherë këtë zë e duanga vajza që emrin Alma Cupi e mban shkruar më 07.10 1995 ora 13 45 autorja Fatbardha Seferi
Altin Plaku
Altin Plaku Pred mesecem
Vend fantastik per te vizituar edhe ne dimer.
Diella Durgaj
Diella Durgaj Pred mesecem
Bravo Kol Gjoni mrekulliiiiiii
lorenza basciu
lorenza basciu Pred mesecem
Zotni kol gjoni qenka tamam zotni mikprtes sukses rofsh zoteri respekt
Inna Vaggos
Inna Vaggos Pred mesecem
aaaaaaaEwaaaaa@aaa@@@40 44444433444444344434444444444344443444444444434443243444444444444444344443444443444444443443444444444433444444344444444444434443443444424444444444444444444434433444444444444444444434344444444444444444444444344434344⅜44444444444444444444433333,n,kr(n??n?n?nnnn?n?nnnn????nnn??I? Inn Inn?? Inn? 3?? 3 n3eejj3==(==%=
Gerta Maloku
Gerta Maloku Pred mesecem
Kol Gjoni ka nje familje mikpritese njerez te mrekullueshem kemi shkuar 2 her ne kete bujtin dhe do shkojm gjithmon ne kete mrekulli
perparim1079
perparim1079 Pred mesecem
AlmaCupi dqo te thote sureal? i dont get it
perparim1079
perparim1079 Pred mesecem
@Admin Selca really I didn't know but thanks for the info lol
Admin Selca
Admin Selca Pred mesecem
Sureal dmth,enderr epapar diqka qe smundet te jet e vertet(por esht e vertet ne realitet).
perparim1079
perparim1079 Pred mesecem
me te vertet me pelqejne te gjith gjirimet qe ben apo mos shtrembo gjuhen shqipe
Alen Goretic
Alen Goretic Pred mesecem
👍🇸🇪🇸🇪🇸🇪🇸🇪🇸🇪🇸🇪🇸🇪🇸🇪❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️
Fgf Ffjjebbj
Fgf Ffjjebbj Pred mesecem
Valbona eshte shume e bukur
rifat sadikaj
rifat sadikaj Pred mesecem
Urime Alma, jeni fantastike! Pamje magjike
Flora Korbeci
Flora Korbeci Pred mesecem
Nje mbrekulli natyrore,por dhe nje pune e mbrekullueshme e Almes qe na I sjell keto perla te natures shqipetare ne shqipetare te emigruar ne cod ane te globit prane dhe cmallemi.Te lumte Alma!
oltenia2011
oltenia2011 Pred mesecem
Përveç natyres perralle dhe rrëfimi i Almes, eshte nje magji me vete. Valbona eshte kristali i rralle i Alpeve te Ballkanit. E vecante fisnikëria dhe mikpritja e kullës se Familjes Selimaj🇦🇱🇦🇱🇦🇱
WALLTER P38
WALLTER P38 Pred mesecem
Vec Allahu i madh ja ka fale bukurine ketij vendi e cka eshte me e mire eshte mikpritja shqiptare e ketyre malesorve dhasht Allahu ta vizitoj kete vend te bukur me shoke bjeshkatar kjo eshte Zhvicra shqiptare.
Gjergj Elez Alia
Gjergj Elez Alia Pred mesecem
Në Kosovë kemi në fshatin Vraniq mbiemrin e familjes KOLGECI , nga vjen dhe aktorja Djellza Kolgeci, me Babanë para luftës së fundit ka qenë Politikan në Komunën e (Therandës)Suharekës .Valbona mrekulli Prrallërore sidomos në këtë kohë dimri.Mërgimtari Therandas Gjermani.
Edon Klgc
Edon Klgc Pred 4 dnevi
jemi ne Vraniq me kohe brez mbas breze, por rrajet familjare ne i kemi ne bajram curr ! gje fantastike, Valbona esht mrekulli nga i Madhi !
Flora Kastrati
Flora Kastrati Pred mesecem
Alma bravo te qoft bukuriiii wow me krejt stafin aferim te qoft 👑👋🇺🇸🇺🇸🇺🇸
Ilda Baba
Ilda Baba Pred mesecem
Bravo Alma ...per kto pamje te Mrekullusheme si Valbona e vendet e tjera .....
Izmit Imeri
Izmit Imeri Pred mesecem
Valbona në çdo stinë ka bukurinë e saj të veçantë..Unë pata fatin që këtë perlë shqiptare ta vizitoj në stinën e vjeshtës dhe jam mahnitur nga bukuria e saj..
Ariol Brittany
Ariol Brittany Pred mesecem
0bobo cfar bukurie aty
Elidon Abazaj
Elidon Abazaj Pred mesecem
Bravo 💪🇨🇭🇦🇱🇨🇵
Zamira Dervishi
Zamira Dervishi Pred mesecem
Faleminderit Alma ty, stafit dhe djemve qe te shoqeruan. Na sollet keto pamje te mbrekullushme te jashtezakonshme shummm te bukura nga Valbona nga Shqiperia jon e bukur.Pamje spektakolare vertet përrallore.
Rudin Allajbeu
Rudin Allajbeu Pred mesecem
Nje vend i pa imagjinueshem. Dicka e jashtzaknshme
Fifa Thaci
Fifa Thaci Pred mesecem
U knaqet tuj qesh ju jeni rrit ne qytet jo ne bjeshk haau knaqet tuj qesh
sheref haskaj
sheref haskaj Pred mesecem
Alma Marini Mimoza elezi kta punojn per popull shiptar zoti i bekoft Amin rrespekt nga kosova
Andi Beshku
Andi Beshku Pred mesecem
Vend madheshtor!
Naim Flamuri
Naim Flamuri Pred mesecem
Fantastike Shajnitse kryeveper, mbase EMISIONI MA TOP ULTRA EPIKE e alma çupit në histori SHQIPTARE
Stavros YT
Stavros YT Pred mesecem
Flm Alma per kte emision
Anife Tirolli
Anife Tirolli Pred mesecem
Prrallore
Viktor Marseille
Viktor Marseille Pred mesecem
Alma je gazetare e madhe Bravo klani Bravo Frangaj
game101100
game101100 Pred mesecem
Homesick
Edmond Kodra
Edmond Kodra Pred mesecem
jeni super te kendshem na kenaqet shpirtin !!!!
Jim Jimi
Jim Jimi Pred mesecem
Zoti na i dha te Gjitha por ne nuk e kuptojm e nuk e Vlersojm .🙏🙏per Emision kaq te Bukur ✌️
Georgo Aleksandris
Georgo Aleksandris Pred mesecem
ABDULLA GJONGECI . NJE NJERI I MIRE,SHUME I TALENTUAR,SHUME I QYTETERUAR. ABDULLAH GJONGECI ESHTE MISHERIM I POZITIVITETIT. TE PERSHENDES . BILBILI.
Lg Gl
Lg Gl Pred mesecem
Zoti krijoi Valbonen dhe Tropojen nje mrekulli e pakrahasueshme
Kol Gjelaj
Kol Gjelaj Pred mesecem
Fantastik!!
Petrit Lika
Petrit Lika Pred mesecem
Kam një sugjerim për produksionin e këtij emisioni me këtë bukuri spektakulër, në qoftse mundësoni për një ri xhirim në gjuhën Angleze se do ishte nje tjetër dimensin për ju si televizion dhe një super marketing të bukurive Shqiptare, . Ju falenderoj shumë nga California USA
giannis moustakas
giannis moustakas Pred mesecem
fertet si nje prall esh bravo per emisjonin qe jepni
Hasani Tr
Hasani Tr Pred mesecem
Valbona eshte e fangit te mulosmanit nuk eshte e ktyre qe jetojne aty as e selimaje e as e gjonit bujani nga norvegjia
333 mix
333 mix Pred mesecem
Ju lumët pamjet e vetëme të valbonës në dimër , keni filmu shum shum bukur keni kapë pamje të shkëlqyeshme ju lumtë
Elvira Mezini
Elvira Mezini Pred mesecem
Bravo Alma bashke me stafinn tend qe na kenaq cdo te diel me mrekullite shqiptare !Te falenderoj !
Erinda Haxhia
Erinda Haxhia Pred mesecem
Tropja ime esht nje mrekulli qe ka krijuar zoti.
Esmeralda Berohiti
Esmeralda Berohiti Pred mesecem
Spettacolo. Braviiiiii
Alma Sopi
Alma Sopi Pred mesecem
Perfekt. Shume Faleminderit Zonja Cupi, por edhe gjithe Ekipit. Shume Faleminderit per te gjithe ata Banore Fisnik qe e cmojne dhe punojne perdite pa u lodhur per ta bere ate vend te mrekullueshem nje zone qe neve per fat te keq na eshte ndalur ta shijojme.
Bruna Kozmetik
Bruna Kozmetik Pred mesecem
Sh bukuuuuu inshallah do ta vizitojm. Zoti ta shperbleft qe na jep kenaqesin e ketij vendi sh te bukur.
Erjona Imeri
Erjona Imeri Pred mesecem
Cfar pamje te mrekullushme super🇦🇱 I love my Albania 🇦🇱
Kim, Gaxha
Kim, Gaxha Pred mesecem
Esht, gzt ,mir .po qenka pak me grip, 😂 😂. Po si emission, fshatrat e shqipris, drejtuar nga gztr. Iinisa, Agolli, se besoj, ,,TROPOJ A,ka legjenda, VALBONA, pasuria, tropojs, 👏.👌.
Naim Isufaj
Naim Isufaj Pred mesecem
Gjithmone kane qene te kamun maloket. Jo as pak si i pershkruajme ne maloket e jugut
Viktor Marseille
Viktor Marseille Pred mesecem
Naim zbute pak malsoret jo maloket
Adriatik Mustafaj
Adriatik Mustafaj Pred mesecem
Bravo 🇦🇱🇦🇱🇦🇱🇦🇱🇦🇱🇦🇱🇦🇱
Arsim Rrafmani
Arsim Rrafmani Pred mesecem
Rruga e hapur, bravo!
kristina durdaj
kristina durdaj Pred mesecem
super emision
Aferdita Mazreku
Aferdita Mazreku Pred mesecem
Ppl
Altin Koci
Altin Koci Pred mesecem
Pa diskutim gazetarja me e shpifur, me e patakt dhe e paedukuar ne televizionet shqiptare. Kulmi i peshtiresise arrin ne fund te cdo episodi me xhirimet pas kuintave me stafin.
Altin Koci
Altin Koci Pred mesecem
@Enver Beha nuk te kuptoj ça ke shkrujt
Enver Beha
Enver Beha Pred mesecem
@Altin Koci Të gjithë pisat dhe magjupet me dal fare po u bëjkan nga ti . Ne kesi poshtersisë gjendëje i rrallë. Kështu ta .mendon Kosovari
Altin Koci
Altin Koci Pred mesecem
@Georgo Aleksandris kurse une do thoja se besoj se te dhimbset Atdheu me shume se une. Nuk jam une ai qe ka nderruar emrin. Opinioni im eshte per gazetaren qe i mungon eleganca dhe artikulimi. Mesa duket, ne nuk do te mesohemi dot te respektojme mendimin ndryshe, po jemi te shpejte te bejme reply dhe te keqinterpretojme komentet.
Georgo Aleksandris
Georgo Aleksandris Pred mesecem
PO SI KESHTU MORE ALTIN. FLITET PER TROPOJEN DHE GJEN RASTIN TE DENIGROSH PREZANTUESEN. TI QOFSH. DO THOSHA ME MIRE MERRU ME THELBIN. TV KLAN PROMOVON ATDHEUN TONĘ QE NA MUNGON. KJO KA RENDESI.
Kim, Gaxha
Kim, Gaxha Pred mesecem
Esht, gzt mir, po qenka pak me grip, 😂😂,po si emission, fshatrat e shqipris, drejtuar nga gztr, inisa, Agolli, se besoj, ..TROPOJA, ka legjenda, VALBONA, pasuria, tropojs. 👏.👌.
Shpresa Loshi
Shpresa Loshi Pred mesecem
Respekte pèr familjen Selimaj! Kam qenè nè Valbonè po do tè rikthehem pèrsèri aty. Vend fantastik!🇦🇱🇦🇱
Fatmir Brahimi
Fatmir Brahimi Pred mesecem
Bravo ju qofte kjo eshte nje mrekulli shqiptare
Naprej
Siblings or Dating???
10:30
Ogledi 1,5 mio.